Recenze na webu Pevnost.cz od autora Rax

Hned na několika prvních stránkách se rozjíždí vysoce kvalitní příběh, ve kterém nebude nouze o nečekané zvraty, krev a násilné scény. Poznáme, jak se hlavní hrdina Petr Teffler, pilot českého Air Force One, díky dědictví po svém bratru Tomášovi, dostane do války s rusko-českou mafií a překupníky drog. Zjistíme jak podsvětí vede své výslechy, jak dokáže vyhrožovat a také, že své výhružky často plní…

Celou recenzi si můžete přečíst ZDE

Knižní tipy na iDnes

TIP TÝDNE – Napětí
MONIKA MARATOVÁ: Smrtící odkaz
(Nakladatelství XYZ)
Monika Maratová: Smrtící odkazElitní pilot Petr, kapitán českého Air Force One, je po náhlé smrti bratra vtažen do boje na život a na smrt s dealery drog. Ve spolupráci s policií postupně odhaluje překvapivou pravdu o soukromém životě, ale i povaze svého nevlastního bratra. Přitom se dostává do situací extrémně nebezpečných i bolestných. Nejednou se ocitá psychicky i fyzicky na dně. Autorka seznamuje čtenáře s realitou výcviku elitních průzkumníků a pilotů, ukazuje práci špičkových lékařů, policistů a členů Horské záchranné služby, její kniha však zůstává především napínavým thrillerem.

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/knizni-tipy-jak-to-vali-kubanska-lolita-v-predcastrovske-havane-pw5-/literatura.asp?c=A110103_161959_literatura_ob

Rozhovor Evy Hlavsové s kmotrem knížky hercem Josefem Cardou

Kdysi nezadaný sporťák v televizním pořadu, který už neexistuje, civilním jménem Josef Carda, povolání – herec. Dnes se s ním můžete setkat především  v Divadle bez zábradlí nebo v Hybernii. Občas se účastní i společenských událostí. Na podzim pokřtil knihu vydavatelství XYZ od Moniky Maratové Smrtící odkaz, která pojednává o organizovaném zločinu. Zajímá vás, jak vidí tak závažnou problematiku tento v civilu příjemný a rozhodně ne agresivní muž středních let?…  Celý rozhovor si můžete přečíst na serveru www.isenior.

Zdroj:  server www.isenior

Názor vojenského analytika a publicisty Lukáše Visingra

Dobrý den,

dnes jsem takříkajíc „jedním dechem“ přečetl Vaši knihu Smrtící
odkaz a mohu pro ni mít jen slova chvály. A toto konstatuji nejen
jako vášnivý čtenář, ale i jako profesionální vojenský analytik a
publicista. Je to skutečně brilantní dílo, jež se dá směle srovnávat
se zahraniční konkurencí, což je o to cennější, že v české tvorbě se
takové thrillery objevují zatím velmi vzácně. Naštěstí se tato
situace začíná pomalu, avšak jistě měnit. Naše speciální jednotky
dnes experti řadí mezi nejlepší na světě, a proto je dobře, že už
vycházejí knihy, které těmto nesmírně statečným mužům skládají
zaslouženou poctu; kromě Vaší je to mj. román Commandos: Bič na
Tálibán. Každopádně jsem opravdu rád, že jste se do psaní takovéto
knížky pustila a že se to takhle výtečně podařilo. Během několika
dní o Vašem thrilleru napíši něco do svého blogu Postřehy ze života.

Zdraví a vše dobré přeje

Lukáš Visingr – http://lvisingr.czweb.org/

Roman Vaško o knize:

Opět názor Romana, jenže tentokrát mého moc dobrého kamaráda, na kterého musím prozradit, že knihu četl ještě dřív, než vyšla. Jeho střízlivé a nestranné názory mne přesvědčily, že bude ten správný nezávislý člověk, který mi řekne pravdu do očí – taky ji vždy od všech vyžaduje a umí ji i diplomaticky podat, ve formě dobrých rad. K mému velkému překvapení ale rukopis prošel bez ztráty „desítky“.

Celý příspěvek