Na křtu Volavky se střílelo… Šampaňským!

krest0 Kulturní dům Ružinov v Bratislavě narvaný k prasknutí lidmi, prodejci i modely, to byla kulisa sobotního křestu mé druhé knihy Volavka. Za kmotry jí byli:
plk. Ing. Karel Řehka, velitel 601. skss
Ing. Vladimír Ganzar, předseda správní rady nadačního fondu 601. skss
Ing. Jaroslav Špaček
, pilot dříve bitevního a nyní záchranářského vrtulníku
a Marian Ťapuška, kapitán dopravního boeingu B757/767. 

Křest se vydařil a pokud shrnu to, co odpovídali kmotři na záludné otázky Saši Sidorjaka, tak: neposlouchám odborné rady, píšu perfektní, čtivé, nereálně reálné příběhy :-) , nejspíš mám v Prostějově u speciálů utajeného poradce, patřím po bok autorů jako Daniel Silva a Vince Flynn (jsem poctěna!) a thriller Volavka by měl mít co nejkratší život, aby co nejdřív zmizel z regálů knihkupectví.

Pan plukovník Karel Řehka se posléze zodpovědně zhostil náročného úkolu, vystřelit zátku ze šampaňského a pokřtít bublinkami knihu, zabalenou v potravinářské fólii, aby nedošla újmy. Po přípitku mi pak jménem příslušníků 601. skss poděkoval za finanční podporu nadačního fondu a pan Vladimír Ganzar mi předal kalendář nadačního fondu, nášivku 601. skss a tajemnou igelitovou tašku, skrývající ještě další dárečky – moc za ně děkuju!

Poté už následovala autogramiáda a nejen moje. Pan velitel se svěřil, že byl požádán o podpis knihy o Afghánistánu, čemuž rád vyhověl, Jarda Špaček podepisoval knihu Pětatřicátník a Marian Ťapuška svým kamarádům Volavku. Mě osobně překvapilo, kolik lidí si přineslo k podpisu i mou první knihu Smrtící odkaz. Neskromě se musím přiznat, že jsem slyšela také hodně chvály a dozvěděla jsem se, že ač píšu o mužském světě, mé knihy čtou jedním dechem i ženy. Moc mne to potěšilo, o to víc, že už ve středu jdu podepsat do Našeho vojska smlouvu na poslední díl trilogie o Petru Tefflerovi, který se bude jmenovat „Špinavá hra“.

A teď už dost povídání, fotky, jejichž autorem je Vladimír Adame z KPM Bratislava, anebo video od našeho kamaráda, řeknou víc.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. Co je nového a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.