Přispějete také? Čas adventní k tomu přímo vybízí.

  20130510_161452-1 Dneska jsem se náhodou dozvěděla o smutném osudu rodičů z Prostějova, jejichž tříletý chlapeček Míša trpí nevyléčitelnou nemocí s názvem Duchennova svalová dystrofie. A protože náklady na léky, oddalující nevyhnutelné, jsou obrovské, hodí se doslova každá koruna. Já jsem neváhala a poslala na transparentní účet u Fio banky číslo 2400456372/2010 1000,- Kč. Nepřidáte se také? Pokud Vás osud Míši zajímá, více se dozvíte ZDE. Míšovi také můžete přispět zakoupením kalendáře na rok 2014 „Pro Míšu“.

Převzato z webu malého Míši:

Duchennova svalová dystrofie (DMD) je progresivní, zákeřná a neléčitelná nemoc, kterou trpí přibližně 500 chlapců v České republice a Slovensku. Bohužel mezi tyto chlapce patří i náš malý Míša.

    Hlavním cílem této webové stránky je šířit povědomí o této stále veřejnosti neznámé nemoci a ukázat něco málo ze života našeho syna, pro kterého „vyrůst na nožičkách“ není nyní předurčeno.

V dnešní době je zatím jediná cesta v boji proti této nemoci – každodenní cvičení, lázně a podávání potravinových doplňků jako je Koenzym Q10 a Protandim, který se dá pořídit jen v USA.

I když dnes Míša nevypadá jako chlapeček trpící touto nemocí, jeho stav se bude každým dnem zhoršovat a pro nás pro všechny to bude v životě stále těžší a komplikovanější. Plynoucí čas proto není Míšův přítel a DMD je jeho trest smrti.

Naším hlavním úsilím je a bude, aby Míša neusedl na invalidní vozík, nepociťoval, že je vážně nemocný a užíval si dětství na plný pecky jako každý zdravý chlapeček.

Bohužel ani v dnešní době se na tuto nemoc nezaměřuje prenatální genetika, kdy je žena gravidní. Hlavní důvod je, že testy jsou zdlouhavé a velmi nákladné.

Žijete jako my s tím, že se Vám narodí zdravé dítě. Avšak po dvou letech synova života při náhodném vyšetření zjistíte, že to tak není.

V součastnosti chlapců s touto diagnózou stále více příbývá a „někdo“ by se měl vážně zamyslet nad tím, zda přidat do screeningových testů i tuto vážnou nemoc.

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. Co je nového a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.