Volavka na serveru iProstejov.cz

volavka1 Regionální zpravodajský portál iProstejov.cz zveřejnil článek o vydání a křtu Volavky. Všímá si zejména toho, že je příběh v knize inspirovaný prostějovskými piloty vrtulníků a samozřejmě také příslušníky 601. skss.

Prostějovsko – Už dva měsíce se dá sehnat kniha, jejíž příběh přiznává inspiraci prostějovskými vojenskými letci a armádními speciály. V románu Volavka Monika Maratová volně navazuje na svůj thriller Smrtící odkaz z roku 2010.

Křest druhé knihy pražské autorky se konal už v listopadu v Bratislavě. Za kmotra jí byl i velitel 601. skupiny speciálních sil v Prostějově Karel Řehka, jehož vojáci tento týden absolvovali už třináctou rotaci na ambasádě v Kábulu. Útvar tak odstartoval pátý rok svého působení při ochraně českého zastupitelského úřadu v Afghánistánu.

Volné pokračování

O čem román Volavka je? „Elitní pilot Petr Teffler, který se vrátil ke svým milovaným bitevním vrtulníkům, má nelehký úkol. Musí se vypořádat s minulostí, která mu vtrhla do života tím nejméně příjemným způsobem. Aby pomohl nejmocnějšímu muži českého vojenského zpravodajství, riskuje v roli volavky svůj vlastní život. Přitom se současně stává terčem rafinované pomsty překupníka drog. A aby toho nebylo dost, jeho milostný vztah je v troskách,“ říká anotace knihy, kterou vydalo nakladatelství Naše vojsko.

České a moravské reálie

Když Monika Maratová, literátka žijící v Praze, vydala v roce 2010 Smrtící odkaz, uspořádala autogramiádu v prostějovském Národním domě.

„Příběh je inspirován událostmi, které lze denně číst v tisku. Odehrává se na atraktivních místech v Čechách i na Moravě, ale také ve Vysokých Tatrách,“ zmínila se tehdy autorka. Román Volavka, který na její prvotinu volně navazuje, měl zatím autogramiádu jen při křtu v Bratislavě. (das)

Zdroj: www.iprostejov.cz