Pochod po stopách 22. výsadkové brigády Prostějov

2014-06-29-16-15-35 Ve svých knihách často popisuji místa, která jsem sama poznala a nechávám své hlavní hrdiny toulat se krajinou tam, kde jsem byla i já. Mám prochozené Vysoké Tatry i Šumavu, kde chodí Petr Teffler v mých stopách, případně já v jeho, pokud se Petrovy zážitky odehrávají v místech, která mám teprve v plánu navštívit.

Podobně to bylo s výcvikovým prostorem Březina a srubovým táborem Hamry, místy, kterými Petr prošel při svém náročném výcviku u tehdejší 6. skss, ale já jsem zatím neměla možnost se tam podívat. I proto jsem se zaregistrovala na druhý ročník pochodu po stopách 22. výsadkové brigády, který se konal 28. 6. 2014 a pořádalo ho OS „Červené barety“. Původně jsem sice měla v úmyslu jít jen symbolických 10 kilometrů, určených pro děti, veterány a pohodlné pražské spisovatelky :-D , ale kamarád mne přesvědčil, že těch 30 km určitě dám. Dala jsem je, i když v závěru jsme i zmokli a do posledního kopce jsme se plazili jak šneci. Byl to ale úžasný zážitek a den, strávený v nedotčené krajině, za to určitě stál, takže za rok si to dám znovu a nejen pro trofej v podobě další pamětní medaile.

Na fotkách je, kromě medaile, trasa z navigace a krajina v okolí Protivanova.

Webové stránky pochodu najdete ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. Co je nového a jeho autorem je Monika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.