O mně

monika-maratova Kde začít? Asi od rodičů :-)

Táta je hudební skladatel. Napsal hudbu třeba k prvním třem dílům „Básníků“ (Jak svět přichází o básníky atd.). Já od něj mám ale stejně nejradši titulní hudbu k filmu „Sázka na třináctku“ a pak samozřejmě písničku „Přejdi Jordán“. Máma vystudovala dramaturgii a jeden čas psala texty, takže to literární střevo mám nejspíš po ní.

Já jsem se narodila a bydlím v Praze. Po studiu jsem začala pracovat nejdřív v tehdy ještě Československém rozhlase v redakci zahraničního vysílání. Po třech měsících mě ale šíření demagogie mezi příznivce za “železnou oponou” přestalo bavit a zakotvila jsem na nějaký čas v nakladatelství a později na delší čas ve Filmovém studiu Barrandov jako asistentka režie. Pracovala jsem třeba s Otou Kovalem, Jaroslavem Soukupem, Fero Feničem nebo Jirkou Menzelem. Po sametové revoluci jsem nějaký čas pracovala jako produkční v Paláci kultury (dnes Kongresové centrum), kde jsem připravovala třeba koncerty skupin Team a Elán.

Vždycky jsem měla spoustu zájmů, ze kterých už od dětství přetrval zájem o letadla, zejména dopravní – to mám kupodivu po tátovi, který i teď rozezná každý stroj, který přes nás jde na finále na Ruzyň. Chvílemi ho podezírám, že si bydlení v ose dráhy vybral záměrně.

Ale nejen o letadlech se můžete dozvědět na těchto stránkách…

První fotka je z dob, kdy jsem v Paláci kultury produkovala velké koncerty. Skupina Elán byla vždycky moje oblíbená a vyfotit se s Jožo Rážem v paruce s čírem, jsem prostě musela.

Druhá fotka je se lvem Honzou, známým z předávání Českých lvů v Lucerně. Tady byl ještě malé, stokilové koťátko.

Třetí a čtvrtá fotka vznikla v Mariánských Lázních při natáčení filmu „Hidalla“. Ta milá dáma vedle mě je skvělá americká herečka Jacqueline Bisset, kterou mnozí znáte třeba z filmu „Muž z Acapulca“. Vůbec jí nevadilo vyfotit se nenalíčená, ani jí nedělalo problém vrazit s košíkem do obyčejné samoobsluhy. Jen se divila, že tam nemají kozí sýr :-)

Černobílou fotku dělal můj kamarád Zbyněk Honzík na obal knihy Smrtící odkaz.

A poslední fotka je důkazem, že jsem letadly postižená už dlouho.